HEY ! Imaginable Guidelines İstanbul Studio X / Bant Mag. Mekan

http://hey.imaginableguidelines.org/artists/25?locale=tr


http://hey.imaginableguidelines.org/?locale=tr


Hep birlikte kentleri
daha yürünür, yaşanır, sevilir kılalım!
Portalı, kart destesi ve sergisiyle HEY! Imaginable Guidelines İstanbul Studio-X’te.
HEY!, herkesin kent tasarımında aktif rol alması ve güçlü semt kültürleri yaratmak amacıyla Studio-X ve SANALarc işbirliği ile kurulmuş geniş bir paylaşım ortamıdır. Bu ortamın ilk girişimi olarak İstanbulluların yaratıcı çözümler üretebilecekleri bir araç oluşturuldu: Imaginable Guidelines İstanbul (igi)
Imaginable Guidelines İstanbul (igi), İstanbul’un sahip olduğu potansiyeli güçlü paylaşım kültürü aracılığı ile gündeme getirmeyi amaçlıyor. Böyle bir yaklaşım pek çok yenilikçi kentsel tasarıma ilham verebilir. Örneğin kaldırımlar, kamusal hayatı bir dans gibi yapılandırmak üzere şekillenebilir ve kentin rutin hareketliliği bir gösteriye dönüşebilir. Bu doğrultuda zeki ve cesur fikirleri hayata geçirip keyifli sokaklar, zevkle deneyimlediğimiz, merak uyandıran mekanlar ve heyecanla gezindiğimiz mahalleler yaratabiliriz. SANALarc yaratıcı ekibi kentsel tasarım uzmanı Alexis Şanal ve editör Semra Horuz rehberliğinde belediyeler, tasarımcılar, mühendisler, akademisyenler ve sanatçıların uzman bakış açısı ve yaratıcı katkılarıyla gelişen HEY!Imaginable Guidelines İstanbul (igi), herkesi ortak geleceğimiz için düşünmeye çağırıyor.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bant Mag. Mekan’da 4 Mayıs’ta yeni bir sergi ziyarete açılıyor. Şimdiye kadar gerçekleşen açılış sergisi KIRMA SERGİ, buluntu işlerden oluşan KİRLİ ÇIKIve ağırlıklı olarak karanlık fotoğrafların bir araya geldiği KARALAR BAĞLAR karma sergilerinin ardından Bant Mag. yeni sergisinde epey kalabalık bir grubu bir araya getiriyor. Fotoğraftan sokak sanatına, illüstrasyondan yağlı boyaya çeşitli türlerde işlerden oluşan yeni sergimizin ismi KÜÇÜK.
Bant Mag. Mekan’da yapacağımız yeni sergi olan KÜÇÜK’te farklı disiplinlerden sevdiğimiz çok fazla sanatçıyı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Sergide yer alacak işlerin tek ortak özelliği küçük ebatlarda hazırlanmış işler olması olacak. 4 Mayıs’ta açılacak sergide katılımcılar istedikleri materyal üzerine, A6 ya da daha küçük boyutlarda hazırlanmış işlerle yer alacaklar.KÜÇÜK,  4 Haziran’a kadar Bant Mag. Mekan’da görülebilir.