Skip to main content

HEY ! Imaginable Guidelines İstanbul Studio X / Bant Mag. Mekan

http://hey.imaginableguidelines.org/artists/25?locale=tr


http://hey.imaginableguidelines.org/?locale=tr


Hep birlikte kentleri
daha yürünür, yaşanır, sevilir kılalım!
Portalı, kart destesi ve sergisiyle HEY! Imaginable Guidelines İstanbul Studio-X’te.
HEY!, herkesin kent tasarımında aktif rol alması ve güçlü semt kültürleri yaratmak amacıyla Studio-X ve SANALarc işbirliği ile kurulmuş geniş bir paylaşım ortamıdır. Bu ortamın ilk girişimi olarak İstanbulluların yaratıcı çözümler üretebilecekleri bir araç oluşturuldu: Imaginable Guidelines İstanbul (igi)
Imaginable Guidelines İstanbul (igi), İstanbul’un sahip olduğu potansiyeli güçlü paylaşım kültürü aracılığı ile gündeme getirmeyi amaçlıyor. Böyle bir yaklaşım pek çok yenilikçi kentsel tasarıma ilham verebilir. Örneğin kaldırımlar, kamusal hayatı bir dans gibi yapılandırmak üzere şekillenebilir ve kentin rutin hareketliliği bir gösteriye dönüşebilir. Bu doğrultuda zeki ve cesur fikirleri hayata geçirip keyifli sokaklar, zevkle deneyimlediğimiz, merak uyandıran mekanlar ve heyecanla gezindiğimiz mahalleler yaratabiliriz. SANALarc yaratıcı ekibi kentsel tasarım uzmanı Alexis Şanal ve editör Semra Horuz rehberliğinde belediyeler, tasarımcılar, mühendisler, akademisyenler ve sanatçıların uzman bakış açısı ve yaratıcı katkılarıyla gelişen HEY!Imaginable Guidelines İstanbul (igi), herkesi ortak geleceğimiz için düşünmeye çağırıyor.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bant Mag. Mekan’da 4 Mayıs’ta yeni bir sergi ziyarete açılıyor. Şimdiye kadar gerçekleşen açılış sergisi KIRMA SERGİ, buluntu işlerden oluşan KİRLİ ÇIKIve ağırlıklı olarak karanlık fotoğrafların bir araya geldiği KARALAR BAĞLAR karma sergilerinin ardından Bant Mag. yeni sergisinde epey kalabalık bir grubu bir araya getiriyor. Fotoğraftan sokak sanatına, illüstrasyondan yağlı boyaya çeşitli türlerde işlerden oluşan yeni sergimizin ismi KÜÇÜK.
Bant Mag. Mekan’da yapacağımız yeni sergi olan KÜÇÜK’te farklı disiplinlerden sevdiğimiz çok fazla sanatçıyı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Sergide yer alacak işlerin tek ortak özelliği küçük ebatlarda hazırlanmış işler olması olacak. 4 Mayıs’ta açılacak sergide katılımcılar istedikleri materyal üzerine, A6 ya da daha küçük boyutlarda hazırlanmış işlerle yer alacaklar.KÜÇÜK,  4 Haziran’a kadar Bant Mag. Mekan’da görülebilir.

Popular posts from this blog

32ND BIENAL DE SÃO PAULO - INCERTEZA VIVA [LIVE UNCERTAINTY]/ 10 SEP 2016 16:00 - 16:28 BIENAL PAVILION (3RD FLOOR) GUGUOO • PERFORMANCE: ALONG SONG

http://www.32bienal.org.br/en/event/o/2797/

http://www.32bienal.org.br/en/soundfield/o/2847/

 10 SEP 2016 16:00 - 16:28 BIENAL PAVILION (3RD FLOOR) GUGUOO • PERFORMANCE: ALONG SONG


İ̇FLAH OLMAZ / IMPENITENT 29 04 – 28.05 2016 /ISTANBUL

Güneş Terkol
"ArzuYalayıpGeçtiBandosu", "Desire Passed By Band", 2010  100 cm x 150 cm ince kumaş üzerine dikiş
Scroll Down for English

İ̇FLAH OLMAZ / İSTANBUL 
29 Nisan – 28 Mayıs 2016 

Ark Kültür
Batarya Sok. No:2 Cihangir Beyoğlu İstanbul
Pazar günleri hariç her gün 12.00–19.00

İflah Olmaz / İstanbul Sergisi 29 Nisan – 28 Mayıs tarihleri arasında Ark Kültür’de izleyici ile buluşuyor. On altı kadın sanatçının yer aldığı sergi, resim, desen, video, fotoğraf, heykel, enstalasyon, illüstrasyon gibi farklı disiplinleri bir araya getiriyor. Serginin kavramsal çerçevesi ve tasarımı Arzu Yayıntaş ve Neriman Polat’a ait.

Sergide yer alan sanatçılar; Yeşim Ağaoğlu, Gizem Aksu, Sena Başöz, Deniz Bilgin, Banu Birecikligil, Fulya Çetin, Elif Varol Ergen, Nurcan Gündoğan, Gülsün Karamustafa, Neriman Polat, Özlem Şimşek, Aydın Teker, Güneş Terkol, Sevil Tunaboylu, Arzu Yayıntaş ve Zulal.

“İflah Olmaz” kadınlık üzerine bir sergi ama kadınlığı tanımlamayı ya da bir çerçeveye oturtmayı he…

The Moving Museum Istanbul / 28 .11. 2014 / Sishane Otopark

Artists/ Sanatçılar: Amalia Ulman, Ann Cathrin November Høibo, Anne De Vries, Aslı Çavusoglu, Bea Schlingelhoff, Ben Schumacher, Burak Delier, Daniel Keller, David Douard, Elmas Deniz, Emanuel Rossetti, Ethan Cook, Flavio Merlo, George Henry Longly, Günes Terkol, Haig Aivazian, Hannah Perry, Harm van den Dorpel, Ha Za Vu Zu, Helga Wretman, Hito Steyerl, Ilja Karilampi, Iz Öztat, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Bailey, Joe Hamilton, Jon Rafman, Jonas Lund, Jumana Manna, Lara Ögel, Larissa Sansour, Leyla Gediz, Mai-Thu Perret, Michael Staniak, Ming Wong, N Dash, Nilbar Güreş, Oliver Osborne, Özlem Altın, Peles Empire, Phillip Zach, Rafaël Rozendaal, Tobias Madison, Volkan Aslan, Zach Blas

On October 28, The Moving Museum will launch it’s 2014 Istanbul exhibition in the Sishane Otopark. It will be held across 3 floors of the complex, inhabiting five central halls, a metro level mezanine, and the public outdoor park. The exhibition will span over 80,000 square feet and will feature newly commissi…