"(re)present exhibist: 2 years", 1 Eylül – 11 Ekim 2015 Mixer


"(re)present exhibist: 2 years", 1 Eylül – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Mixer’deSanatçılar: Arslan Sükan, Sibel Horada, Candaş Şişman, Metin Çelik, Civan Özkanoğlu, Gözde Türkkan, İrem Sözen, Aslı Narin, Kürşat Bayhan, Gözde İlkin, Güneş Terkol, Sena., Bora Başkan, Çağdaş Kahriman

Küratör: Anna Zizlsperger

Türkiye çağdaş sanatına odaklanan ilk süreli İngilizce yayınlardan, exhibist dergisinin ikinci yıl dönümünde gerçekleşecek olan sergi, exhibist’in ilk sayısından bu yana sayfalarında yer verdiği sanatçılardan bir seçki sunuyor. Heykelden yerleştirmeye, çizimden fotoğrafa, video çalışmalarından dijital sanata kadar birçok yapıtın yer aldığı sergi, exhibist’in iki yıllık serüveninin görsel kronolojisini 14 sanatçının katılımıyla Mixer’in galeri mekânına taşırken aynı zamanda derginin Türkiye çağdaş sanatı için bir platform olma arzusunu da gösteriyor. 14. İstanbul Bienali’ne paralel olarak gerçekleştirilecek sergi, bienalin birçok ana mekânına yakın olmasıyla geniş bir izleyici kitlesini de bu sanatçıları yakından izlemeye ve işlerini yorumlamaya davet ediyor. "(re)present exhibist: 2 years", aynı zamanda derginin artmakta olan uluslararası dolaşımından, sanatçı konuşmaları ve sergilere doğru genişleyen bir faaliyet alanına ulaşma hedefinin de bir parçası.

Yaratıcılığı, diyaloğu ve eleştirel düşünmeyi desteklemesiyle "(re)present exhibist: 2 years" sergisi için en uygun çağdaş sanat mekânı olan Mixer’in aynı zamanda exhibist ile genç ve bağımsız sanatçılara alan açmak, İstanbul sanat ortamını dünyaya tanıtmak ve Türkiye’deki eleştirel sanat yazımını desteklemek gibi birçok ortak hedefi paylaşıyor.

Türkiye çağdaş sanatına odaklanan tek bağımsız, İngilizce ve kâr amacı gütmeyen dergi olan exhibist, Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında yer alan 25’ten fazla noktada okuyucuyla buluşuyor. 2013 yılında sanal bir platform olarak hayatına başlayan exhibist, günümüzde İstanbul’daki en popüler sanat dergilerinden biri. Üç ayda bir basılan ve her sayısında gelecek vaat eden Türkiyeli sanatçılara geniş yer ayıran dergi, çağdaş sanat hakkında güncel makalelere yer verirken Türkiye çağdaş sanatını sergileyen galeriler ve etkinlikleri hakkında genel bir bakış da sunuyor.

Sergi hakkında daha fazla bilgi için serhat@mixerarts.com adresine mail atabilirsiniz.

Açılış: 1 Eylül Salı 2015, 18.30
Adres: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45, Tophane, Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0 212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com
E-mail: info@mixerarts.com

---------------------------------------------------------------

Mixer is proud to announce "(re)present exhibist: 2 years" from 1 September – 11 October 2015.

Participating Artists: Arslan Sükan, Sibel Horada, Candaş Şişman, Metin Çelik, Civan Özkanoğlu, Gözde Türkkan, İrem Sözen, Aslı Narin, Kürşat Bayhan, Gözde İlkin, Güneş Terkol, Sena., Bora Başkan, Çağdaş Kahriman

Curated by Anna Zizlsperger, Editor-in-Chief, exhibist magazine

Organized to mark the second anniversary of exhibist magazine and showcasing 14 of the up-and-coming artists featured in the publication, this exhibition presents a diverse selection of contemporary art from Turkey, including sculpture, installation, drawing, photography, video works and digital art. As a visual chronicle of the last two years of the magazine, the show illustrates exhibist’s intent to be a platform for contemporary art from Turkey. Running parallel to the 14th Istanbul Biennial and taking place in proximity to a number of the main Biennial venues, it encourages visitors to explore new possible understandings and interpretations of the featured artists’ works. "(re)present exhibist: 2 years" is part of exhibist’s objective to continuously extend its reach — from the growing international circulation to artist talks and exhibitions.

Mixer is a place that fuels creativity, dialogue and critical thinking, making it the perfect venue for this exhibition. exhibist and Mixer share the same objectives of supporting emerging contemporary artists from Turkey by opening up the Istanbul art scene to the world and encouraging critical writing in Turkey as well as responding to the local scene’s youthful, inventive dynamism.

exhibist is currently the only independent, non-profit English-language magazine focusing on contemporary art from Turkey and is sold internationally at more than 25 locations across Europe, North America and Asia. Since its launch as an online platform in 2013, it has also become one of the most popular art magazines in Istanbul. Every issue, printed quarterly, includes extensive features on up-and-coming Turkish artists, analytical essays, overviews of established artists from Turkey and provides information on galleries featuring Turkish Contemporary Art, as well as related exhibitions and events.

Please e-mail serhat@mixerarts.com for more information.

Opening: September 1st, Tuesday 2015, 6.30 pm
Address: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45, Tophane, Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com
E-mail: info@mixerarts.com

“Between me and my death”, 20 cm x 15cm , amylum and textile, 2015

Popular Posts