Skip to main content

"(re)present exhibist: 2 years", 1 Eylül – 11 Ekim 2015 Mixer


"(re)present exhibist: 2 years", 1 Eylül – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Mixer’deSanatçılar: Arslan Sükan, Sibel Horada, Candaş Şişman, Metin Çelik, Civan Özkanoğlu, Gözde Türkkan, İrem Sözen, Aslı Narin, Kürşat Bayhan, Gözde İlkin, Güneş Terkol, Sena., Bora Başkan, Çağdaş Kahriman

Küratör: Anna Zizlsperger

Türkiye çağdaş sanatına odaklanan ilk süreli İngilizce yayınlardan, exhibist dergisinin ikinci yıl dönümünde gerçekleşecek olan sergi, exhibist’in ilk sayısından bu yana sayfalarında yer verdiği sanatçılardan bir seçki sunuyor. Heykelden yerleştirmeye, çizimden fotoğrafa, video çalışmalarından dijital sanata kadar birçok yapıtın yer aldığı sergi, exhibist’in iki yıllık serüveninin görsel kronolojisini 14 sanatçının katılımıyla Mixer’in galeri mekânına taşırken aynı zamanda derginin Türkiye çağdaş sanatı için bir platform olma arzusunu da gösteriyor. 14. İstanbul Bienali’ne paralel olarak gerçekleştirilecek sergi, bienalin birçok ana mekânına yakın olmasıyla geniş bir izleyici kitlesini de bu sanatçıları yakından izlemeye ve işlerini yorumlamaya davet ediyor. "(re)present exhibist: 2 years", aynı zamanda derginin artmakta olan uluslararası dolaşımından, sanatçı konuşmaları ve sergilere doğru genişleyen bir faaliyet alanına ulaşma hedefinin de bir parçası.

Yaratıcılığı, diyaloğu ve eleştirel düşünmeyi desteklemesiyle "(re)present exhibist: 2 years" sergisi için en uygun çağdaş sanat mekânı olan Mixer’in aynı zamanda exhibist ile genç ve bağımsız sanatçılara alan açmak, İstanbul sanat ortamını dünyaya tanıtmak ve Türkiye’deki eleştirel sanat yazımını desteklemek gibi birçok ortak hedefi paylaşıyor.

Türkiye çağdaş sanatına odaklanan tek bağımsız, İngilizce ve kâr amacı gütmeyen dergi olan exhibist, Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında yer alan 25’ten fazla noktada okuyucuyla buluşuyor. 2013 yılında sanal bir platform olarak hayatına başlayan exhibist, günümüzde İstanbul’daki en popüler sanat dergilerinden biri. Üç ayda bir basılan ve her sayısında gelecek vaat eden Türkiyeli sanatçılara geniş yer ayıran dergi, çağdaş sanat hakkında güncel makalelere yer verirken Türkiye çağdaş sanatını sergileyen galeriler ve etkinlikleri hakkında genel bir bakış da sunuyor.

Sergi hakkında daha fazla bilgi için serhat@mixerarts.com adresine mail atabilirsiniz.

Açılış: 1 Eylül Salı 2015, 18.30
Adres: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45, Tophane, Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0 212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com
E-mail: info@mixerarts.com

---------------------------------------------------------------

Mixer is proud to announce "(re)present exhibist: 2 years" from 1 September – 11 October 2015.

Participating Artists: Arslan Sükan, Sibel Horada, Candaş Şişman, Metin Çelik, Civan Özkanoğlu, Gözde Türkkan, İrem Sözen, Aslı Narin, Kürşat Bayhan, Gözde İlkin, Güneş Terkol, Sena., Bora Başkan, Çağdaş Kahriman

Curated by Anna Zizlsperger, Editor-in-Chief, exhibist magazine

Organized to mark the second anniversary of exhibist magazine and showcasing 14 of the up-and-coming artists featured in the publication, this exhibition presents a diverse selection of contemporary art from Turkey, including sculpture, installation, drawing, photography, video works and digital art. As a visual chronicle of the last two years of the magazine, the show illustrates exhibist’s intent to be a platform for contemporary art from Turkey. Running parallel to the 14th Istanbul Biennial and taking place in proximity to a number of the main Biennial venues, it encourages visitors to explore new possible understandings and interpretations of the featured artists’ works. "(re)present exhibist: 2 years" is part of exhibist’s objective to continuously extend its reach — from the growing international circulation to artist talks and exhibitions.

Mixer is a place that fuels creativity, dialogue and critical thinking, making it the perfect venue for this exhibition. exhibist and Mixer share the same objectives of supporting emerging contemporary artists from Turkey by opening up the Istanbul art scene to the world and encouraging critical writing in Turkey as well as responding to the local scene’s youthful, inventive dynamism.

exhibist is currently the only independent, non-profit English-language magazine focusing on contemporary art from Turkey and is sold internationally at more than 25 locations across Europe, North America and Asia. Since its launch as an online platform in 2013, it has also become one of the most popular art magazines in Istanbul. Every issue, printed quarterly, includes extensive features on up-and-coming Turkish artists, analytical essays, overviews of established artists from Turkey and provides information on galleries featuring Turkish Contemporary Art, as well as related exhibitions and events.

Please e-mail serhat@mixerarts.com for more information.

Opening: September 1st, Tuesday 2015, 6.30 pm
Address: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45, Tophane, Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com
E-mail: info@mixerarts.com

“Between me and my death”, 20 cm x 15cm , amylum and textile, 2015

Popular posts from this blog

32ND BIENAL DE SÃO PAULO - INCERTEZA VIVA [LIVE UNCERTAINTY]/ 10 SEP 2016 16:00 - 16:28 BIENAL PAVILION (3RD FLOOR) GUGUOO • PERFORMANCE: ALONG SONG

http://www.32bienal.org.br/en/event/o/2797/

http://www.32bienal.org.br/en/soundfield/o/2847/

 10 SEP 2016 16:00 - 16:28 BIENAL PAVILION (3RD FLOOR) GUGUOO • PERFORMANCE: ALONG SONG


İ̇FLAH OLMAZ / IMPENITENT 29 04 – 28.05 2016 /ISTANBUL

Güneş Terkol
"ArzuYalayıpGeçtiBandosu", "Desire Passed By Band", 2010  100 cm x 150 cm ince kumaş üzerine dikiş
Scroll Down for English

İ̇FLAH OLMAZ / İSTANBUL 
29 Nisan – 28 Mayıs 2016 

Ark Kültür
Batarya Sok. No:2 Cihangir Beyoğlu İstanbul
Pazar günleri hariç her gün 12.00–19.00

İflah Olmaz / İstanbul Sergisi 29 Nisan – 28 Mayıs tarihleri arasında Ark Kültür’de izleyici ile buluşuyor. On altı kadın sanatçının yer aldığı sergi, resim, desen, video, fotoğraf, heykel, enstalasyon, illüstrasyon gibi farklı disiplinleri bir araya getiriyor. Serginin kavramsal çerçevesi ve tasarımı Arzu Yayıntaş ve Neriman Polat’a ait.

Sergide yer alan sanatçılar; Yeşim Ağaoğlu, Gizem Aksu, Sena Başöz, Deniz Bilgin, Banu Birecikligil, Fulya Çetin, Elif Varol Ergen, Nurcan Gündoğan, Gülsün Karamustafa, Neriman Polat, Özlem Şimşek, Aydın Teker, Güneş Terkol, Sevil Tunaboylu, Arzu Yayıntaş ve Zulal.

“İflah Olmaz” kadınlık üzerine bir sergi ama kadınlığı tanımlamayı ya da bir çerçeveye oturtmayı he…

The Moving Museum Istanbul / 28 .11. 2014 / Sishane Otopark

Artists/ Sanatçılar: Amalia Ulman, Ann Cathrin November Høibo, Anne De Vries, Aslı Çavusoglu, Bea Schlingelhoff, Ben Schumacher, Burak Delier, Daniel Keller, David Douard, Elmas Deniz, Emanuel Rossetti, Ethan Cook, Flavio Merlo, George Henry Longly, Günes Terkol, Haig Aivazian, Hannah Perry, Harm van den Dorpel, Ha Za Vu Zu, Helga Wretman, Hito Steyerl, Ilja Karilampi, Iz Öztat, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Bailey, Joe Hamilton, Jon Rafman, Jonas Lund, Jumana Manna, Lara Ögel, Larissa Sansour, Leyla Gediz, Mai-Thu Perret, Michael Staniak, Ming Wong, N Dash, Nilbar Güreş, Oliver Osborne, Özlem Altın, Peles Empire, Phillip Zach, Rafaël Rozendaal, Tobias Madison, Volkan Aslan, Zach Blas

On October 28, The Moving Museum will launch it’s 2014 Istanbul exhibition in the Sishane Otopark. It will be held across 3 floors of the complex, inhabiting five central halls, a metro level mezanine, and the public outdoor park. The exhibition will span over 80,000 square feet and will feature newly commissi…